MYKHAILO HRUSHEVSKY DIGITAL ARCHIVES


е-АРХІВ МИХАЙЛА ГРУШЕВСЬКОГО


Розділи

Деталізований пошук
Дати

Листи

      
Всеукраїнська наукова конференція з міжнародною участю "Черкаський історіографічний симпозіум", присвячений 150-річчю від дня народження Михайла Грушевського
Новини
адреса матеріалу: http://hrushevsky.nbuv.gov.ua/item/0000492
22.09.2016Черкаський національний університет ім. Богдана Хмельницького

Всеукраїнська наукова конференція з міжнародною участю "Черкаський історіографічний симпозіум", присвячений 150-річчю від дня народження Михайла Грушевського .

У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відбулася Всеукраїнська наукова конференція з міжнародною участю «Черкаський історіографічний симпозіум», присвячена 150-річчю від дня народження Михайла Сергійовича Грушевського.

Проведення конференції на Черкащині є знаковим. Родовід Грушевського сягає козацьких часів — у село Грушківка Кам’янського району (с. Худоліївка Чигиринського району). У добу революційних потрясінь початку ХХ ст. Михайло Сергійович не поривав зв’язку із Черкащиною. Часто його «правою рукою» був смілянин Федір Матушевський, а родич у четвертому коліні — отець Марко Грушевський — мав із ним тривале листування і підтримував на Чигиринщині справу національно-релігійного виховання українців.

Серед головних проектів М. Грушевського — створення Академії наук та обґрунтування необхідності самостійного розвитку України. Під час революції 1905-1907 рр. він та його партнери допомагали першим українським депутатам у російських Держдумах відстоювати конституційні права українців.

Сергій Корновенко, проректор університету з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності, наголосов, що внесок Михайла Грушевського в національне державотворення, історіографію, літературу та культуру ще недостатньо поцінований.

— Не всі аспекти багатогранної діяльності Михайла Сергійовича знайшли ґрунтовне висвітлення. Тривалий час вони замовчувалися, — зазначив Сергій Валерійович. — Дуже позитивним є те, що в Черкасах з’явилася вулиця Михайла Грушевського. Цей факт засвідчує не тільки нашу повагу до величного Українця, а й демонструє світові, що політика пам’яті територіальних громад України спрямована на формування української національної ідентичності.

Вшанувати пам’ять про Михайла Сергійовича до Черкас прибули науковці з усієї України та зарубіжжя.

Вітання від ректора університету Марії Кюрі-Склодовської (Люблін, Польща) озвучив професор Анджей Стемпнік.

Професор Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Віталій Тельвак представив відображення постаті М. Грушевського в гумористичній культурі того часу.

Володимир Ващенко, професор Дніпропетровського національного університету, представив присутнім творчу лабораторію Михайла Грушевського.

На пленарному засіданні виступила також представник Інституту історії України НАН України Ольга Ковалевська.

Професор ЧНУ Віталій Масненко презентував нові наукові книги: колективну монографію «Історик і влада» та монографії відомих грушевськознавців Віталія Тельвака й Василя Педича «Львівська історична школа Михайла Грушевського». У такий спосіб засвідчено, що, пропри кризові явища в суспільстві, геополітичну нестабільність та російську агресію, фундаментальні дослідження в царині грушевськознавства успішно тривають. Активними творцями таких досліджень є професори Черкаського національного — Віталій Масненко та Віктор Гоцуляк.

Прес-служба Черкаського національно університету імені Богда Хмельницького

Highslide JS

Пов'язані документи:

  • Всеукраїнська наукова конференція з міжнародною участю "Черкаський історіографічний симпозіум", присвячений 150-річчю від дня народження Михайла Грушевського


  • Корисні посилання:

        Фото- та відеозвіти про симпозіум на сайті Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького

     

    Всі права захищені ©

           

    Розробка сайту та програмно-технологічна підтримка: Катерина Лобузіна