MYKHAILO HRUSHEVSKY DIGITAL ARCHIVES


е-АРХІВ МИХАЙЛА ГРУШЕВСЬКОГО


Розділи
Пошук
      
Українська усна снотлумачна традиція початку ХХ ст. (Розвідки і тексти) (2017) Шевчук Т. М.
  Бібліотека
адреса матеріалу: http://hrushevsky.nbuv.gov.ua/item/0001696

Шевчук Тетяна Миколаївна

Українська усна снотлумачна традиція початку ХХ ст. (Розвідки і тексти) / Т. М. Шевчук, Я. В. Ставицька. – Київ: Дуліби, 2017. – 224 c. - 700 пр.. – ISBN 978-617-7310-07-4

Highslide JS

    Придбати книгу можна у видавництві "Дуліби" Анотація:

У книзі вперше публікуються польові записи українських традиційних снотлумачень, що були здійснені протягом 1925–1928 років на території Волинської губернії (в 14 районах сучасної Житомирської та 6 – Хмельницької областей) за «Програмою збирання матеріялів до українського народнього сонника» Катерини Грушевської. Записи здійснювалися з ініціативи Королівського антропологічного інституту Великобританії та Ірландії (Royal Anthropological Institute of Great Britain and Ireland), частину з них 1925 року було надіслано до Лондона, де вони й зберігаються у рукописній колекції британського антрополога Чарльза Габріеля Селіґмана (Seligman Charles Gabriel, 1873–1940).

У збірнику також вміщені фольклористичні розвідки про особливості функціонування української усної снотлумачної традиції початку ХХ ст. В коментарях та покажчиках вказується на традиційні різновиди снів, найпоширеніші знаки-символи (предмети, особи і дії), носіїв снотлумачної традиції та населені пункти, в яких вони проживали.


Шевчук, Тетяна Миколаївна

Ставицька, Ярина Віталіївна

 

Всі права захищені ©

       

Розробка сайту та програмно-технологічна підтримка: Катерина Лобузіна