MYKHAILO HRUSHEVSKY DIGITAL ARCHIVES


е-АРХІВ МИХАЙЛА ГРУШЕВСЬКОГО


Розділи

Деталізований пошук
Дати

Листи

      
30 вересня 2016 року у Державному архіві Київської області відкрита документальна виставка «Михайло Сергійович Грушевський. Невідомі сторінки з життя вченого та політика».
Новини
адреса матеріалу: http://hrushevsky.nbuv.gov.ua/item/0000496
30.09.2016

30 вересня 2016 року у Державному архіві Київської області відкрита документальна виставка «Михайло Сергійович Грушевський. Невідомі сторінки з життя вченого та політика»..

30 вересня 2016 року у Державному архіві Київської області відкрита документальна виставка «Михайло Сергійович Грушевський. Невідомі сторінки з життя вченого та політика» підготовлена з нагоди 150-річниці від дня народження Михайла Сергійовича Грушевського (1866 - 1934) - громадського та політичного діяча, голови Центральної Ради Української Народної Республіки, видатного українського історика, академіка Всеукраїнської академії наук.

Документи виставки висвітлюють київські періоди у житті вченого, громадського та політичного діяча. В експозиції використані маловідомі документи та газетно-бібліотечний фонд Державного архіву Київської області, Державного архіву м. Києва, Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г.С.Пшеничного.

Вперше широкому загалу представлено формулярний список і родовід діда М.С.Грушевського по материнській лінії Захарія Оппокова, прохання про виготовлення грамот про дворянство з його автографом.

Уявлення про навчання майбутнього вченого та політичного діяча надають протоколи його іспитів на магістерську ступінь у Київському імператорському університеті імені Святого Володимира.

Наукову діяльність М.С. Грушевського у 1907-1910 рр. розкривають повідомлення про склад і перебіг першого засідання Українського наукового товариства, головою якого він був обраний.

Автографи членів родини Грушевських та самого М.С. Грушевського презентують документи щодо купівлі родиною Грушевських будинків у м. Києві у 1908-1909 рр.

Суспільно-політичну діяльність М.С. Грушевського на посаді голови Української Центральної Ради розкривають документи 1917 року, зокрема протокол засідання Київського губернського виконавчого комітету та Перший і Третій універсали, автором яких він був. Останні були надруковані у «Вістнику Генерального секретаріату Української Народної Республіки», який презентує газетний фонд Державного архіву Київської області.

Особливий інтерес викликає листування Марії Сильвестрівни та Михайла Сергійовича Грушевських з Київським губернським комісаром УНР з приводу збитків, нанесених помешканням родини по вул. Паньківській, 7-9, та Ботанічній, 14, під час артилерійського обстрілу м. Києва радянськими військами М.Муравйова, а також лист «освідомого відділу при Київському градоначальнику Української Держави» періоду гетьманату 16 листопада 1918 р., яким начальнику Старокиївського району м. Києва було наказано провести обшук у будинку Михайла Грушевського по вул. Рейтарській, 6, власноруч заповнені та підписані М.С. Грушевським анкета та заява щодо вступу до профспілки «Робос» (1924 р.) та анкета журналу «Україна» (1928 р.), головним редактором якого він був.

На церемонії відкриття документальної виставки були присутні та виступили заступник директора департаменту діловодства, формування, зберігання та обліку документів Національного архівного фонду - начальник відділу нормативно-методичного забезпечення діловодства О.В. Денисенко, радник заступника голови Київської обласної державної адміністрації з питань релігій та національностей Л.С. Ткачук, керуючий справами виконавчого апарату Київської обласної ради О.О. Марценюк, завідувач Музею Української революції 1917-1921 рр. О.С. Кучерук.

Гості церемонії ознайомилися з оригіналами документів та літературою про життя та діяльність М.С.Грушевського.

Головний спеціаліст відділу використання інформації документів та інформаційних технологій презентувала екранізовану виставку документів в електронному форматі «Грушевський М.С. (1866 – 1934). Київські сторінки життя вченого та політика».

Highslide JS


Корисні посилання:

    Джерело інформації: Інформаційне повідомлення на сайті Державного архіву Київської області

 

Всі права захищені ©

       

Розробка сайту та програмно-технологічна підтримка: Катерина Лобузіна