MYKHAILO HRUSHEVSKY DIGITAL ARCHIVES


е-АРХІВ МИХАЙЛА ГРУШЕВСЬКОГО


Розділи
Пошук
      
26 вересня 2016 р. у Державному архіві Чернігівської області відкрита фотодокументальна виставка "Михайло Грушевський - творець Української держави", присвячена 150-річчю від дня народження М. С. Грушевського
Новини
адреса матеріалу: http://hrushevsky.nbuv.gov.ua/item/0000506
03.10.2016

26 вересня 2016 р. у Державному архіві Чернігівської області відкрита фотодокументальна виставка "Михайло Грушевський - творець Української держави", присвячена 150-річчю від дня народження М. С. Грушевського .

Виставка "Михайло Грушевський – творець Української держави" об’єднала документи, що хронологічно охоплюють 234 роки – від поколінного розпису роду Грушевських з с. Грушева (1769 р.) до публікації, розміщеної на шпальтах газети "Деснянська правда" – "Це українська Равенна …" – щодо відвідин М.С. Грушевським міста Чернігова в 1924 році (публікація від 25 січня 2003 р.).

Загалом на виставці презентовано 20 світлин та більше 30 документів, серед яких 9 автографів Михайла Грушевського, переважна більшість яких перебуває на зберіганні в Держархіві області.

Виставка об’єднала документи, що відтворюють практично всі аспекти діяльності Михайла Грушевського – в якості науковця, видатного українського державного діяча – Голови Української Центральної Ради, популяризатора української історії тощо.

Через всю виставку проходить фоторяд, що об’єднав найрізноманітніші світлини – родини Михайла Грушевського, його фотопортрети та фотографії періоду Української революції.

Частина документів містить інформацію щодо перебування Михайла Грушевського в місті Чернігові в липні 1924 року.

Highslide JS
26.09.2016м. Чернігів
Організатори заходу:
  • Державний архів Чернігівської області

Корисні посилання:

    Лист голови Української Центральної ради М. Грушевського І. Шрагу про переобрання губернських комісарів і прибуття представників від губернії на пленарні збори Центральної ради від 14 квітня 1917 р. (Державний архів Чернігівської області, ф. 1081, оп. 1, спр. 13, арк. 1).

    Інформація про відкриття виставки на офіційному веб-порталі Державної архівної служби України від 26 вересня 2016 р.

    Інформація про відкриття виставки на сторінці Інформ-агенції «Чернігівський монітор» від 27 вересня 2016 р.Додаткові матеріали:


 

Всі права захищені ©

       

Розробка сайту та програмно-технологічна підтримка: Катерина Лобузіна