MYKHAILO HRUSHEVSKY DIGITAL ARCHIVES


е-АРХІВ МИХАЙЛА ГРУШЕВСЬКОГО


Розділи
Пошук
      
26 вересня 2016 р. у Полтаві на фасаді будівлі по вулиці Стрітенській, 37 відкрито меморіальну дошку М. С. Грушевському
Новини
адреса матеріалу: http://hrushevsky.nbuv.gov.ua/item/0000853
12.10.2016

26 вересня 2016 р. у Полтаві на фасаді будівлі по вулиці Стрітенській, 37 відкрито меморіальну дошку М. С. Грушевському.

З нагоди 150-річниці від дня народження видатного історика, голови Центральної ради Української Народної Республіки, очільника Наукового Товариства імені Т.Шевченка у Львові, громадського і політичного діяча Михайла Грушевського у Полтаві встановили меморіальну дошку на фасаді будівлі по вулиці Стрітенській, 37. Саме тут він виступив із промовою на відкритті Українського клубу, який проводив легальну просвітницьку діяльність.

Пам’ятну дошку урочисто відкрили заступник голови – керівник апарату Полтавської ОДА Микола Білокінь та секретар міської ради Оксана Деркач.

“Ми сьогодні робимо маленький внесок у новітню історію України. Михайло Грушевський — неординарна постать. Очолюючи Центральну Раду, він будував нашу Україну на головних принципах — законність і демократія. З нагоди 150-річчя від його народження у Полтаві відкриваємо меморіальну дошку”, – наголосив Микола Білокінь.

Участь у заході взяли заступник директора Державного архіву у Полтавській області Тарас Пустовіт, студенти та громадськість.

“Грушевський — величина історична. Він був головою Центральної ради УНР у 1917-1918 роках. Заслуги його безцінні: у 1917 році — існували вислови “Україна у нас мати, а Грушевський — батько”, його називали “Шевченком ХХ століття”. Він довів неперевершеність і неперервність історичного процесу творення української нації”, – розповів Тарас Пустовіт.

Меморіальну дошку виготовили за кошти міського бюджету у рамках заходів Міської програми з охорони культурної спадщини та збереження історичного середовища міста Полтава. Автор проекту — член Національної спілки художників України, автор численних пам’ятних знаків Дмитро Коршунов.

Highslide JS
26.09.2016

Пов'язані документи:

 • Меморіальна дошка М. С. Грушевському у Полтаві на фасаді будівлі по вулиці Стрітенській, 37.

 • Корисні посилання:

      У Полтаві відкрито меморіальну дошку Михайлові Грушевському (фоторепортаж на сайті інформаційного агенства "Новини Полтавщини")

   

  Всі права захищені ©

         

  Розробка сайту та програмно-технологічна підтримка: Катерина Лобузіна