MYKHAILO HRUSHEVSKY DIGITAL ARCHIVES


е-АРХІВ МИХАЙЛА ГРУШЕВСЬКОГО


Розділи

Деталізований пошук
Дати

Листи

      
Треба ясніше! Грушевський М. С.
Бібліотека
адреса матеріалу: http://hrushevsky.nbuv.gov.ua/item/0000388

Грушевський М. С.

Треба ясніше! / М. С. Грушевський // Грушевський, Михайло Сергійович. Твори: у 50 т. / М. С. Грушевський; редкол.: П. Сохань (голов. ред.), Я. Дашкевич, І. Гирич та ін.. – Львів: Видавництво "Світ". – 2007. Т. 4. Кн. 1. – C. 44 - 46..


Вперше опублікована в газеті: Народна воля. — 1917. — 21 червня (4 липня). — № 40. — С. 1—2. Підпис: М.Грушевський.

Відтоді стаття не передруковувалася і не внесена до жодного бібліографічного покажчика праць М.Грушевського.

Подається за першою публікацією.

До написання статті М.Грушевського спонукала поява першої офіційної реакції центральної влади на проголошення І Універсалу УЦР — відозви “Украинскому народу”, яка була оприлюднена за підписом голови Тимчасового уряду князя Г.Львова 16 червня 1917 р.

Очевидно, після появи І Універсалу Тимчасовий уряд намагався пом’якшити жорстку позицію щодо домагань Центральної Ради. У відозві він вдався до демагогічних обіцянок — забезпечити національні права українців “в местном управлении и самоупралении, в школе и суде”, тобто всього того, в чому відмовив перед тим делегації Центральної Ради.

У статті піддані критиці розпливчастість і невиразність обіцянок центральної влади, яка у своєму зверненні проігнорувала Українську Центральну Раду та висловила бажання увійти в порозуміння з незрозумілими “общественно-демократическими организациями Украины”.

Єдиною організацією, з якою може шукати порозуміння в Україні Тимчасовий уряд, наголошував автор, є Центральна Рада, яка за останній місяць зміцнилася організаційно й сказала своє рішуче слово — видала Універсал, з великим захопленням зустрінутий в Україні.

Highslide JS

  • Джерело публікації: Грушевський М. С. Твори. Т. 4. Кн. 1 (2007)
  • Статті збірника в е-Архіві

  • Грушевський, М. С.

     

    Всі права захищені ©

           

    Розробка сайту та програмно-технологічна підтримка: Катерина Лобузіна