MYKHAILO HRUSHEVSKY DIGITAL ARCHIVES


е-АРХІВ МИХАЙЛА ГРУШЕВСЬКОГО


Розділи

Деталізований пошук
Дати

Листи

      
Про видання джерел до історії українсько-руської : Записка до філологічного відділу Наукового товариства ім. Шевченка Грушевський М. С.
Бібліотека
адреса матеріалу: http://hrushevsky.nbuv.gov.ua/item/0000981

Грушевський М. С.

Про видання джерел до історії українсько-руської : Записка до філологічного відділу Наукового товариства ім. Шевченка / М. С. Грушевський // Грушевський, Михайло Сергійович. Твори: у 50 т. / М. С. Грушевський; редкол.: П. Сохань (голов. ред.), І. Гирич та ін. – Львів: Видавництво "Світ". – 2003. Т. 5. – C. 29–32.


Друкується за виданням: Справоздання з діяльності відділу і секцій Наукового товариства ім. Шевченка у Львові за час від загальних зборів дня 11 мая 1893 р. до 31 грудня 1894 р. // ЗНТШ. – Львів, 1895. – Т. V. – С. 12–16 // Едиційна археографія в Україні у ХІХ–ХХ ст.: Плани, проекти, програми видань. – К., 1993. – Випуск 1 – С. 150–154.

Записка була обговорена на засіданні історико-філософської секції НТШ 16 листопада 1894 р. і мала бути видрукувана у V т. “Записок НТШ” і з вказівкою на цей том увійшла до бібліографії історика (див.: Левицькии І. Реєстр наукових і літературних праць проф. Михайла Грушевського // Науковий збірник присвячений Михайлови Грушевському учениками й прихильниками з нагоди його десятилітньої наукової праці в Галичині (1894–1904). – Львів, 1906. – С. 48). Ймовірно, ця замітка потрапила лише до частини тиражу V т. “Записок НТШ”, оскільки більшість примірників цього тому її не вміщують (Капраль М. Археографічна діяльність Михайла Грушевського у львівський період життя (1894–1914) // Михайло Грушевський і львівська історична школа. – С. 168). Львівському історику Мирону Капралю вдалося віднайти окремий відбиток цієї записки і впровадити до наукового обігу (Едиційна археографія в Україні.... – С. 150–154). Як вважає згаданий дослідник, М. Грушевський подавав записку з метою видання джерел, які б доповнили джерельну базу написання планованої ним “Історії України-Руси”. Прийняття свого видавничого проекту історик належно оцінив – у листі до М. Біляшівського від 9 грудня 1894 р. писав: “Здешнее наше “наукове товариство” приняло моє предложение издавать сборник актов и памятников до истории Руси” (Листування Михайла Грушевського. – Т. 2. – С. 24). Переконливі кроки, зроблені М. Грушевським у контексті реалізації свого проекту (вже 1895 р, побачив світ перший том “Жерел...”), сприяли тому, що 15 січня 1896 р. для здійснення проекту була утворена археографічна комісія на чолі з НТШ Капраль М. Археографічна діяльність Михайла Грушевського... – С. 169).

Highslide JS

Попередній перегляд:         Завантажити - 5.199 Mb
  • Джерело публікації: Грушевський М. С. Твори. Т. 5 (2003)
  • Статті збірника в е-Архіві

  • Грушевський, М. С.

     

    Всі права захищені ©

           

    Розробка сайту та програмно-технологічна підтримка: Катерина Лобузіна