MYKHAILO HRUSHEVSKY DIGITAL ARCHIVES


е-АРХІВ МИХАЙЛА ГРУШЕВСЬКОГО


Розділи

Деталізований пошук
Дати

Листи

      
Покажчики змісту архівознавчих та археографічних видань : Р. В. Майборода, В. С. Шандра Майборода Р. В.
Бібліотека
адреса матеріалу: http://hrushevsky.nbuv.gov.ua/item/0001849

Майборода Р. В.

Покажчики змісту архівознавчих та археографічних видань : Р. В. Майборода, В. С. Шандра / Р. В. Майборода, В. С. Шандра // Український археографічний щорічник. – Київ: Наукова думка. – 1992. – Нова серія. Вип. 1 (Український археографічний збірник. Т. 4). – C. 418-436.


Археографічна комісія Академії наук УРСР розпочинає публікацію покажчиків змісту українських періодичних видань, на сторінках яких вміщувались джерельні матеріали, окремі пам’ятки, огляди та описи комплексів архівних документів, текстологічні, археографічні, архівознавчі, кодикологічні, палеографічні та інші дослідження, пов’язані з виявленням та введенням до наукового обігу писемної історико-культурної спадщини України.

Відкривають серію покажчики до видань попередниці нинішньої комісії — Археографічної комісії ВУАН — «Український археографічний збірник» та «Український архів», які виходили у Києві в 1926—1931 рр. під редагуванням М. С. Грушевського і ставили за мету публікацію як окремих джерел з історії України, так і збірок актового матеріалу, розрахованих на один і більше томів.

Близьким за своїми завданнями до вказаних видань був «Збірник праць Єврейської історично-археографічної комісії» (1928—1929), редактований І. В. Галантом, на сторінках якого подавались статті та документи до історії ввреїв на Україні.

Велика заслуга в пропаганді джерел і пам’яток з української історії та культури Наукового товариства ім. Т. Г. Шевченка та його видання «Українсько-руський архів», що виходило у Львові в 1906—1925 рр.

Вміщуємо також покажчик до збірника Архівного управління при Раді Міністрів УРСР та Інституту історії АН УРСР «Історичні джерела та їх використання» (1964—1972), в якому друкувались матеріали з джерелознавства, архівознавства, археографії, палеографії та інших наук джерелознавчого циклу.

Покажчики до згаданих вище видань складались з урахуванням існуючої бібліографічної літератури, зокрема покажчика «Видання Академії наук УРСР (1919—1967). Суспільні науки» (К.: Наук, думка, 1961. — 650 с.).

Залежно від структури збірників перелік опублікованих у них матеріалів подавався за нумерацією томів або за алфавітом авторів. Якщо у виданні публікації були тематично згруповані, цей принцип зберігався і в покажчику.

За згодою автора подаємо також покажчик до журналу «Архівна справа», складений Г. Я. Сергієнком і опублікований в «Науково-інформаційному бюлетені» за 1958 р. Архівного управління Української РСР (Науково-інформаційний бюлетень. Архівне Управління Української РСР. — К., 1958. — 1 (31). — С. 111—130).

Покажчики змісту наступних архівознавчих та археографічних видань:

Український археографічний збірник / Археографічна комісія ВУАН; Ред. М. Грушевський. — К., 1926—1930.

Збірник праць Жидівської (Єврейської) історично-археографічної комісії / Ред. І. Галант.— К., 1928—1929.

Історичні джерела та їх використання АН УРСР. Ін-т історії. Архівне Упр. при Раді Міністрів УРСР; Ред. колегія: І. Бутич та ін. — К., 1964—1972.

Архівна справа (1925-1931)

Highslide JS

Попередній перегляд:         Завантажити - 1.309 Mb

Майборода, Р. В.

Шандра, Валентина Степанівна

 

Всі права захищені ©

       

Розробка сайту та програмно-технологічна підтримка: Катерина Лобузіна