MYKHAILO HRUSHEVSKY DIGITAL ARCHIVES


е-АРХІВ МИХАЙЛА ГРУШЕВСЬКОГО


Розділи

Деталізований пошук
Дати

Листи

      
20 грудня 2018 р. о 16:00 в Історико-меморіальному музеї Михайла Грушевського відбудеться презентація наукового збірника “Масові репресії в СРСР в історичних дослідженнях і колективній пам’яті” (Мінськ, 2018)
Новини
адреса матеріалу: http://hrushevsky.nbuv.gov.ua/item/0005439
20.12.2018Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського, Київ, вул. Паньківська, 9

20 грудня 2018 р. о 16:00 в Історико-меморіальному музеї Михайла Грушевського відбудеться презентація наукового збірника “Масові репресії в СРСР в історичних дослідженнях і колективній пам’яті” (Мінськ, 2018).

У збірник увійшли тексти білоруських, українських, польських і російських дослідників проблематики совєтських репресій 1920–1980 рр. У центрі уваги – події т. зв. «Великого терору» 1937–1938 рр., знищення селянства підчас «кулацької операції» ДПУ–НКВС, розправа над інтелігенцією, репресії періоду Другої світової війни та першого повоєнного десятиріччя. Матеріали збірника допомагають уявити не тільки масштаби совєтських репресій проти Людини та Суспільства, але й наслідки цього злочину, відчутні навіть у ХХІ ст.

Основу збірника склали матеріали міжнародної конференції, що відбулась у Мінську в листопаді 2017 р., а також додаткові матеріали — добірка документів і ряд спеціальних статей.

Масавыя рэпрэсіі ў СССР у гістарычных даследаваннях і калектыўнай памяці: Навуковы зборнік / Пад рэдакцыяй д-ра гіст. н. Аляксандра Смаленчука і канд. гіст. н. А. Кандрацюк. – Мінск: Выдавец Зміцер Колас, 2018. – 608 с., ілюстр.

У зборнік увайшлі тэксты беларускіх, украінскіх, польскіх і расійскіх даследчыкаў праблематыкі савецкіх рэпрэсій 1920–1980-х гг. У цэнтры ўвагі – падзеі г. зв. «Вялікага тэрору» 1937–1938 гг., знішчэнне сялянства падчас «кулацкай аперацыі» ДПУ–НКУС, расправа з інтэлігенцыяй, рэпрэсіі перыяду Другой сусветнай вайны і першага пасляваеннага дзесяцігоддзя. Матэрыялы зборніка дапамагаюць уявіць не толькі маштабы савецкіх рэпрэсій супраць Чалавека і Грамадства, але і наступствы гэтага злачынства, адчувальныя нават у ХХІ ст.

Рэцэнзенты: доктар гістарычных Аляксандр Краўцэвіч, прафесар Варшаўскага ўніверсітэта (Польшча), доктар гістарычных навук Захар Шыбека, прафесар Універсітэту ў Тэль Авіве (Ізраіль).

Highslide JS

 

Всі права захищені ©

       

Розробка сайту та програмно-технологічна підтримка: Катерина Лобузіна