MYKHAILO HRUSHEVSKY DIGITAL ARCHIVES


е-АРХІВ МИХАЙЛА ГРУШЕВСЬКОГО


Розділи

Деталізований пошук
Дати

Листи

      
Сучасна вірша про неволю Вишневецького Грушевський М. С.
Бібліотека
адреса матеріалу: http://hrushevsky.nbuv.gov.ua/item/0001140

Грушевський М. С.

Сучасна вірша про неволю Вишневецького / М. С. Грушевський // Грушевський, Михайло Сергійович. Твори: у 50 т. / М. С. Грушевський; редкол.: П. Сохань (голов. ред.), І. Гирич та ін. – Львів: Видавництво "Світ". – 2007. Т. 8. – C. 116 - 119.


Публікується за виданням: Грушевський М. Сучасна вірша про неволю Вишневецького // Записки Українського наукового товариства у Києві. – К., 1912. – Кн. X. – С. 14–19.

Про героїчну постать Дмитра Вишневецького одночасно з його смертю поширювалися легенди та перекази не лише в польських, литовських, але й чеських та інших сусідніх землях, див.: Винар Л. Силуети епох: Дмитро Вишневецький, Михайло Грушевський. – Дрогобич, 1992. – С. 47 (наприклад, у майже тогочасних чеських збірках: Kunwaldski J. Pisnę chwal bożskych k slavnostem a pamśtkam yejroćnim i nedólnim prinależjicy. – Olom ouc, 1576; Kunwaldski J. Neśpor cesky slożeny z zalmouv Davida Svatćho a pisni duchovnych k temuż należitych. — Olomouc, 1576).

У 1960 р. польська дослідниця Людовіка Щербицька ще раз звернулися до згаданого вірша, аналізуючи українську думу про князя Самійла Корецького, який після поразки польських військ під Цецорою у 1620 р. був захоплений у полон та страчений турками. Автор, виходячи з подібності життєписів обох героїв, висловила думку про те, що у XVII ст. дума про Байду-Вишневецького була перероблена й її елементи вплелися в думу про Самійла Корецького, див.: Szczerbicka L. Siedemnastowieczny fragment dumy o Dymitrze Wiśniowieckim // Slavia Orientalis. — Warszawa, 1960. — Z. 1. — S. 9–21.

Highslide JS

Попередній перегляд:         Завантажити - 4.343 Mb
  • Джерело публікації: Грушевський М. С. Твори. Т. 8 (2007)
  • Статті збірника в е-Архіві

  • Грушевський, М. С.

     

    Всі права захищені ©

           

    Розробка сайту та програмно-технологічна підтримка: Катерина Лобузіна